Květen 2014

Nemáš tušení, proč je havran jako psací stůl ??

30. května 2014 v 16:47 | Charlotte |  recenze

Alenka v říši divů

Původní název : Alice in Wonderland
Země, délka, rok : USA, 180 min, 2010
Žánr : dobrodružný, fantasy
Scénář : Linda Woolverton (scénář), Lewis Carroll (kniha)
Režie : Tim Burton
Herci : Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway,
Distribuce : Walt Disney Pictures
TADY si můžete film stáhnout  1. There's a potion that can make you shrink.
  2. And a cake that can make you grow.
  3. Animals can talk.
  4. Cats can disappear.
  5. There is a place called Wonderland.
  6. I can slay the Jabberwocky."


Na počátku děje poznáváme Angličanku Alenku (Alici Kingsleighovou) jako malé šestileté děvčátko, které má neklidné spaní a žije se svým otcem. Zakrátko pak děj pokračuje o třináct let později v době, kdy se z Alenky stala mladá dospívající dívka, jejíž otec zemřel a která právě jede kočárem společně se svou matkou na své zásnuby sice s velmi bohatým, ale také dosti hloupým lordem Hamishem Ascotem, synem otcova dlouholetého obchodního partnera. Během zásnubní slavnosti její pozornost upoutá zvláštní velký bílý králík ve vestě. Alenka přeruší veškerou společenskou konverzaci se svým nápadníkem, který ji právě požádal o ruku, a běží pryč za tím podivným bílým králíkem, který ji v zámeckém parku zmizí do velké nory. Jak se naklání na onou norou, její stěny povolí a Alenka spadne dovnitř, dlouhým pádem padá a padá a padá dolů do Podzemní říše, kde se nakonec ocitne v kruhové místnosti plné zamčených dveří. Prožívá pak částečně znova to, co již zde jednou prožila jako malé děvčátko. Za pomoci nejrůznějších tvorů a jejich kouzel pak pomáhá podzemní svět osvobodit od krutovlády Srdcové královny Iracebeth a předat moc do rukou její sestry, mírumilovné Bílé královny Mirany. Prostřednictvím sebepoznání i nabyté zkušenosti pak dotváří svoji osobnost a definitivně dospívá v ženu. Rozhodne se najít vorpálový meč a skolit jím bájného tvora (dosti podobného drakovi) Tlachapouda. A také musí vyřešit otázku, jak se dostane zpátky do svého světa.


From the moment I fell down the rabbit hole, I've been told what I must do and who I must be. I've been shrunk, stretched, scratched, and stuffed inside a tea pot. I've been accused of being Alice and of not being Alice.


Můj názor ? Film jsem si po dlouhé době podruhé pustila a musím říct že na podruhý mě oslovil více než poprvé. Což se u mě stává málokdy. A rozhodla jsem se, že jsi v knihovně půjčím Alenku a přečtu si i knížku. Což už se vůbec nestává :D . To úplně největší plus, který by film mohl mít, je obsazení jednoho z nejlepších herců všech dob, no Johnny, smekám klobouk, protože není film, kde by si svoji pozici legendárního herce neobhájil. Johnny Depp tedy patří zasloužile do mého žebříčku top herců, a nejen že je nesmírně talentovaný je taky řádně sexy! - a to jak v roli šíleného klouboučníka, praštěného majitele továrny na čokoládu nebo slavného kapitána Jacka, kterého asi potkal silný úpal když se plavil v Karibském moři. Taky chci upozornit, že film není rozhodně pro každého. Je dětinský, šílený a v hodně částech si řkáte Co to sakra ?? Takže musíte mít něco, co vás samotné diváky spojuje s dějem, aby vás mohl celý film pořádně nadchnout. Je to jen můj názor, ale podle mě trochu zazdili hlavní postavu. Možná už hereckým obsazením Alenky. Nechci přinejmenším říct, že Mia Wasikovska nezahrála Alenku dobře, ale když se na ní podíváte, je nevýrazná, bledá, má hubenou postavu, a oni ji naservírovaly náctiletou dívku ve fantasmagorickém světě, která má čelit svému osudu a v brnění useknout Tlachapoudovi hlavu. Vždyť ta křehká holčička ani neudrží meč ! Ve snaze Mii, zahrát drsné a statečné děvče co se nebojí postavit svému nepříteli do cesty a bojovat, z Alenky spíše udělala rozmazlenou povrchní holčičku, která neví co chce. Zato ,,Belatrix'' ve své roli kruté srdcové královny zazářila stejně jako ,,Jack Sparow'' v postavení kloboučníka. Přesto se ale mojí nejoblíbenější postavou stává pomatený zajíc Březňák.

Soundtrack od Avril Lavigne - Alice (Undergraund). Je to její snad nejposlouchanější písnička. Avril pravděpodobně oslovilo vedení Disney. Sama písničku napsala a složila na klavír. Alenka v říši divů dále inspirovala Avril k navržení dalších kousků oblečení pro její značku Abbey Dawn.


TAG

28. května 2014 v 14:38 | Charlotte |  diary
Takže, nejprve chci poděkovat bebs. za nominaci. Moc mě potěšilo že si na mě taky někdo vzpomněl. Je to vlastně první TAG který píšu :)

1. Čo si ako prvé všimneš na ostatných?

Když někoh vidím poprvé v životě ? Určitě toho jak vypadá. Možná to zní povrchně, ale věřím tomu, že vzhled určuje hodně. Myslím že by jsme nemohli být přátelé s někým, kdo nám přijde nesympatický. Nebo pokud je daná osoba odlišného pohlaví, jestli by jsme ji (ho v mém případě) chtěli za partnera. Spousta lidí říká, že je pro ně důležitější jaký je jeho parner uvnitř a ne jak vypadá, no podle mě i když by to byl dobrý člověk a měl zlaté srdce, nikdy by to mezi námi nešlo pokud bychom se navzájem nepřitahovali. Prostě buď tam chemie je, nebo ne. Takže pokud poprvé vidím kluka určitě si ho prvně projedu očima od zhora až dolu a v hlavě si vydedukuju jestli bych s ním mohla být, nebo ne. A myslím že to dělají skoro všechny holky Mrkající i když si to věčinou ani neuvědomujeme. A pak tu je styl oblékání, chování mezi přáteli, atd.

2. Z čoho máš strach?

Asi to bude znít hodně dětinsky, ale asi největší strach mám z toho, že nenajdu nikoho, koho budu milovat tak jak bych jednou chtěla a že mě nebude brát takovou jaká jsem. A na druhém místě je asi představa, že si nikdy nesplním svoje sny - a že jsou opravdu hodně nerealistické!

3. Je niečo, na čom si závislá?

Na počítači. Ne vážně, jsem závislá na seriálech, filmech, hudbě, blogu, youtube fanmade, atd. a ke všemu potřebuju svůj počítač. Snad jen ke čtení ne. Pokud teda nečtu knížku stáhnutou z internetu nebo povídky Smějící se a pak by tu byl kofein

4. Kto je tvoje OTP [One True Pairing - Meaning the your favorite combination of characters in a fandom]?

Nejsem si uplně jistá, jestli jsem tuhle otázku pochopila správně, mám napsat tedy svojí nejoblíbenější kombinaci charakterů (postav) ze - už jsem na blogách viděla hodně významů slova 'fandom' většinou to byly psané povídky (někdy na seriály / knížky) - takže nevím co se tím přesně myslí. Proto bych ráda poprosila bebs. o bližší vysvětlení otázky. Promiň asi to vypadá že sem uplně blbá, ale už jsem se s tím setkala u některých blogerek, a každá to pobrala trochu jinak.

5. Čo vieš, že ti vždy zlepší deň?

Čtenáři mého blogu :3 - možná to teď zní jako klišé ale věřím že každého blogera potěší zvýšená návštěvnost nebo komentář ke článku, mě aspoň ano. Nebo když si můžu dát nějaké dobré jídlo ! Překvapený - mňamíí. Jinak je to vždy individuální, záleží na dni, a na lidech.

6. Čo robíš, keď v noci nemôžeš zaspať?

Tak kdybych tohle věděla, ráno bych vztávala v čas a nemeškala bych do školy ! Smějící se Ne vážně opravdu nevím. Mívám s tímhle právě docela problémy. Vždycky mám období v roce kdy špatně spím, skoro vůbec, pak sem vyčerpaná, bolí mě hlava a vůbec do ničeho se mi nechce. Předpředminulý rok na jaře už to se mnou mamka nemohla vydržet a vzala mě k doktorovi. Brali mi krev a takový ty kraviny, no nic neobvyklého nenašli, jen jsem měla malé množství bílkovin v krvi a podezření na štítnou žlázu, ale nakonec to bylo v pohodě.


what mean to be sick ??

27. května 2014 v 13:32 | Charlotte |  diary
Co znamená být nemocný ?? - dieta kterou sami chcete, žádná škola a spoustu časo na sledování vašich oblíbených seriálů a filmů Mrkající + blogování, blogování a blogování
Až na to, že mě občas bolí hlava, to nezní zase tak špatně, co myslíte ? Pátek, pondělí a dneska jsem se jako 'správný poctivý školák který má minimální zameškanost jen když byl na prohlídce u zubaře' válela doma Nevinný - aby se neřeklo, zapsala jsem si 2 knížky do čtenářského deníku (proč že tu kravinu vůbec musíme dělat ?!) a 1 mě ještě čeká dneska. Takže Dayli look *2 čekejte spíše ke konci týdnu (pokud nebudu mít horečku a půjdu do školy). A také jsem si předepsala pár článků, takže teď budu pravidelně přidávat každý den, nebo každý druhý. A zkusila jsem začít s povídkou. Ano čtete to dobře, a ano vím jak dopadla ta minulá (ještě na starém blogu), napsala jsem první 2 kapitoly a konec. Jenže mě psaní vážně baví, jen když to mám v hlavě, je pak pro mě těžké to sesumírovat - co to je za slovo ? - do povídky. Ale nevzdávám se ! Smějící se Příběh se jmenuje You'll be mine and i'll be yours (= Budeš můj a já budu tvá ) . Nebojte není to super romanťák - zatím - jen bych chtěla vědět, jestli by jste měli zájem, abych příspěvky s ''příběhem'' přidávala. Chtěla bych to psát a dávat na blog po kratších částech ( cca A5- psaná na počítači).
Jinak jak se máte vy ?? Přežíváte poslední měsíc školy nebo taky doma zaháníte chřipku ??

Když už byla zmíňka o té ''dietě'' tady vám napíšu co jsem celý den jedla :
snídaně : 5 piškotů, hrnek kafe
oběd : 10 piškotů, hrnek čaje (ještě to nemám snězené a je 13:03)
svačina : kousek tmavé bagety se salámem a sýrem
večeře : nic
btw.: nový vzhled bloguu Úžasný já vím asi jste si všimli. Líbí se vám, nebo byl ten starý lepší ??


Polyvore - grey, jeans, rock, summer, home, relax

26. května 2014 v 14:05 | Charlotte |  fashion
Tak tu máme zase něco z polyvoru. Tentokrát styl co se líbí mě Usmívající se
Jaký styl oblečení nosíte nejraději vy ??

- na nošení do školy, města, na akce, atd.

-na doma, ke kamarádce, na dovolené, atd.My Wardrobe - my army of black boots

24. května 2014 v 11:53 | Charlotte |  my wardrobe
This is my black army :3
Nebudu tu vypisovat kde jsem je koupila a kolik stály, kdyby měl někdo zájem tak se zeptejte ;)Daily look *1

22. května 2014 v 13:46 | Charlotte |  my wardrobe
Zdravím všechny,
Chci založit novou 'podrubriku' Daily look. Články k tomuhle tématu budu přidávat jednou každý tyden - pokud to půjde, jinak to bude nezávislé.
V každém článku bude vždy vyfocený můj outfit - většinou ten, který budu mít ve škole - popřípadě přidám nějakou další fotku ze dne (viz. dnešní článek oběd) a přidám pár vět ve formě deníčku. Jen vůbec netuším, do jaké rubriky to mám řadit. Do My Wardrobe nebo Diary ?? O.o
btw.: pokud bude chtít někdo vědět, kde jsem koupila, nebo kolik stál daný kus oblečení, ptejte se v komentech Mrkající


- omlouvám se za kvalitu fotek, jsou z mobilu, vážně se mi nechtělo vytahovat zrcadlovku Smějící se
Dneska byl poslední (Plačící) den, kdy jsme měli zkrácený vyučování do 11:35 kvůli maturitám. Zítra už je rozvrh normálně - no aspoň že se nám zrušil zeměpis. Takže jsme měli jen 4 hodiny Smějící se. První byla v pohodě, němčina, to se nějak odsedělo. Potom jsme měli supla (jiného učitele než máme mít) na matiku (-bléé). Jenomže náš milý třídní matikář, mám připravil test na celou hodinu z opakování (y) - bravo pan učitel !! Stejně si ale myslím, že to známkovat nebude, protože někdo to nestihl, nebo musel jít pro třídnici a měl na to méně času než ostatní. Řekla bych, že si to nechal vybrat jen kvůli tomu, aby zjistil, jestli jsme v té hodině něco dělali Mrkající Potom jsme měli fyziku - taky suplovanou - a byli jsme na počítačích a dělali práci, kterou jsi mohl okopčit z webových stránek - díky ti Wikipedie. A potom už následoval jen dějepis, na kterého máme učitele, s kterým si tykám Úžasný(y) - vede máš dramaťák . A ten nám rozdal jenom písemky, které jsme psali v pondělí, a pak jsme šli na náměstí, kouknout se kde stály hradby a klášter se zámkem. Toť vše z mého dnešního vzdělávacího programu (Nevinný) .. na ten blivajs ve školní jídelně sem se vykašlala - jako celý týden - a jedla jsem až doma (- viz obrázek) zeleninový salát se špagetami a tuňákem S vyplazeným jazykem. Taky je u vás poslední dny tak - konečně - krásně ??
- outfit v celém článku Usmívající se

My Wardrobe - Which one ?

21. května 2014 v 13:19 | Charlotte |  my wardrobe
Ahojky, tak zase tu mám jeden oddychový článek spíše pro inspiraci a pro mě ze zvědavosti :)
Tak prosím hlasujte v anketě pod obrázkem ..


Polyvore - Retro

19. května 2014 v 16:35 | Charlotte |  fashion
Čauky mňauky :3
Tak jsem si zase jednou hrála v Polyvoru.
Dneska jsme měli školu jen do 11:35 !! Máme to takhle až do čtvrtka kvůli maturitám. A ikdyž píšeme pár písemek a mám dělat nějaké prezentace, pokusím se aspoň obden nějaký článek přidat, nebo si některé přednastavit dopředu. Tak se mějte, inspirujte se mým outfitem (:D) a hlavně pořád neodkládejte jarní/letní nákupy jako já.
A fashion look from May 2014 featuring Oasis handbags and Dorothy Perkins earrings. Browse and shop related looks.


Faith

14. května 2014 v 19:41 | Charlotte |  diary
Doslovný úryvek z mého deníku, jen ty hrubky jsem se snažila opravit ;D
15. května 2012 ( bylo mi 12 let )
Člověk nemusí číst knížky a být vzdělaný, aby našel víru, že může řídit svůj osud. To jednoduchost dělá věci krásné, tak i víra v něco nereálného může seřídit váš osud, a změnit tím celou podstatu vaší existence. Musíte věřit, že jste na tento svět nepřišli omylem, bojujte za to, aby jste se přesvědčili, že je to tak, a stejně jako kvítek leknínu, i váš osud musí jednou povadnout. Přete se o to, aby jste i potom zůstali na hladině co nejdéle, když přestanete věřit, stáhne vás to ke dnu, a už nepustí. A když se k vám víra vrátí zpět, s otevřenou náručí jí přivítejte a pozvěte přes práh do vašeho života, a už ji nepouštějte.
Tak jako křídla vážky, je víra vaší součástí, to víra vám dává naději, že zítra opět vyjde slunce, že vás osud může být nepředstavitelný, to ona vám dává smysl žít dál a obavy ze smrti. Ona je tu stále, nikdy vás neopustila, a vy ?

ICT v mé budoucnosti

12. května 2014 v 18:55 | Charlotte |  diary