Červen 2014

Polyvore *2

29. června 2014 v 23:31 | Charlotte |  fashion
Zase jsem si trochu hrála na Polyvoru Usmívající se
- jak se vám outfit líbí ??

Školní výlet - 2014 - bludiště a miniatury

27. června 2014 v 12:57 | Charlotte |  diary
V Úterý a ve Středu jsme byli naposledy na dvoudenním školním výletě, protože od prváku už je může jen na jeden den. Jeli jsme do Ostravy. Hlavní zastávkou cesty bylo studio České televize, kde jsme natáčeli a soutěžili v pořadu Bludiště. Také jsme stihli muzeum miniatur z kterého tu budou fotky. Ve studiu se bohužel fotit nemohlo. Soutěžili jsme 3x a pokaždé jsme vyhráli na plné čáře. Jako odměnu jsme si za každé kolo domů přivezli jednoho plyšového bludišťáka. Ty si nazačátku školního roku chceme vystavit ve třídě.
Muzeum miniatur
To byla naše první zastávka v Ostravě. Když jsme dopoledne přijeli vlakem na nádraží, chvilku jsme čekali a pak jsme jeli asi 7 zastávek tramvají do muzea. Bylo nádherné počasí a všechny exponáty měli venku v krásné zahradě. Poblíž byla i restaurace a dětské hřiště, kde jsme se s kamarádkou chvilku zabavily na houpačkách (:D). Miniatury byly poměrně velké - můžete vidět u druhé fotky s Eifelovkou kde stojím s kamarádkou. Mohli jste si prohlédnout např.: Pražskou radnici, Eifelovu věž, Šikmou věž v Pise, piramidu, a pak různé chrámy a zámky jejihž jména si nepamatuju :D
Bludiště
Celé to studio vypadalo uplně jinak než jsem čekala. Všechno bylo mnohem menší než v televizi a všechny ,,pomůcky'' byly namačkané v co nejmenším prostoru. Měli jsme 4 člený tým, který jsme vybrali z naší třídy. Všichni se pořád domlouvali na tom co budou říkat, nebo režisér dával pokyny kameramanům a moderátor musel některé záběry točit cca 6x když se mu nepovedli. Takže jsme se tam docela nudili. Soutěže a jednotlivé disciplíny totiž zahrnovali asi 1/3 z celého natáčení. Ale co, stejně jsme si to užili. Vyhráli jsme co se dalo a první kolo budou vysílat 27.září.

23. 6. 2014

23. června 2014 v 21:06 | Charlotte |  diary
Zítra a pozítří nebudu doma, takže bohužel nepřibude žádný článek. Jedeme totiž s naší třídou naposledy na dvoudenní výlet. Ráno od 7 (asi umřu -_-) nám jede vlak do Ostravy. Takže pojedeme přes celou Moravu. Přihlásili jsme se do soutěžě ,,Bludiště". Nevím jak se to oficiálně jmenuje :D ale myslím že takhle. Je to taková ta vědomostní a fyzicky obsáhlá soutěž která se vysílá v televizi. Úkolem 4 členého týmu, je nasbírat co nejvíce bludišťáků než jeho soupeř z jiné školy. Možná si to pamatujete, a ano, pořád se to vysílá, dost mě to překvapilo, řekla bych, že se na to stejně nikdo nedívá. Já samozdřejmě nesoutěžím (:D) ale budu fandit jako zbytek třídy. Jestli bude zájem, pak můžu napsat článek o nátačení a přidat nějaké fotky, které doufám pořídím. A taky doufám že tam dopíšu *4 díl Always and Forever mine
Začala jsem znovu koukat na seriál Tudorovci, a jsem skoro u konce. Minule jsem sledování přerušila, protože zabili moji oblíbenou postavu, no vrátila jsem se k tomu. Docela mě to baví. Je to podle mě dobrý historický seriál. Na to že většina nestojí za nic. Navíc Jonathan Rhys Meyers v hlavní roli Jindřicha osmého, je naprosto dokonalý :3 Proto možná také očekávejte recenzi na tenhle seriál.

Always and Forever mine *3

21. června 2014 v 12:39 | Charlotte |  Always and Forever mine
- Charlotte

Druhý den dopoledne, když se vrátil Elijah, jsme co nejrychleji vypadli z toho polorozpadlého motelu, a vydali se na cestu. Neměla jsem s sebou žádné oblečení navíc, tak jsem Elijahovi ukradla jednu košili a martensky si skopla pod sedačku. Když jsem se hrabala v kufru, jako bonus místo košile jsem tam našla zahrabaný Niklausův deník. Dneska řídil on. Mohl tedy celou cestu kontrolovat co je na dané stránce knížečky, kterou jsem s lehkým úsměvem četla. Hihňali jsme se jako idioti, a Elijah nás vzadu radši ignoroval a listoval si v Estřině knize kouzel. Ester byla mocná čarodějka a mimo to matka mého kluka a manžela. No stejně ne tak mocná jako já ha ! Až vymyslí kouzlo na stvoření nesmrtelného tvora, zabije svoji rodinu a udělá z nich monstra, jen proto, aby se jim nic nestalo, pak si s ní možná popovídám. Tedy, kdyby jí Nik před 1000 lety nevyrval srdce z těla. Hups ?! A ten samý kluk mě před chvílí chytil za ruku a začal mi palcem hladit prsty. Když jsem na něho hodila obličej ublíženého štěněte, rozzářil se jako sluníčko na hnoji. Vypadal nádherně. Měl na sobě bílé tričko - ano on opravdu vlastní bílé tričko - džíny, svůj pásek s velkou sponou, který měl na sobě, když jsem ho poprvé potkala, a vysoké černé kanady. Svoje nádně kudrnaté pískové vlasy mě trochu rozcuchané ... moment, já mu už pět minut čumim na hlavu ?! Chychle jsem sebou trhla, svraštila obočí a začala koukat před sebe na cestu. Samozdřejmě si toho všiml.
Otočil volant a zajel k benzince na kraji města. Elijah prohlásil, že se má sejít se starým přítelem na Hide Street, ať koupíme nějaké jídlo na cestu a počkáme než se vrátí.
Nik mě málem pomohl obout boty, zamkl auto, chytil mou ruku a táhl mě za sebou do obchodu u benzinky. Proletěli jsme mezi regálama, myslím že jsem shodila pytlíček lékořicových bonbonů. Rozrazil dveře na dámské záchody, vhodil mě dovnitř, a když se přesvědčil že tu nikdo není, zamkl dveře.
Rychle oddychoval. Vůbec jsem nechápala co se děje. Když uviděl můj komicky zmatený a tak trochu vyděšený výraz, jeden koutek mu popojel do sladkého zlomyslného úsměvu. Popošel, chytil mě za pas a posadil si mě nahoru na pult mezi umyvadla. Jednou rukou mě objal a přitáhl k sobě. Druhou mě chytil pod kolenem a obtočil si mojí nohu kolem pasu.
Tak jo, už zase čumim na jeho hlavu. Zvedla jsem levou ruku a začala ho konečně chtivě hladit ve vlasech. Pak jsem ho čapla u krku za tričko a přitáhla si ho k sobě.

xoxo

19. června 2014 v 18:18 | Charlotte |  diary
Mám pár hodinovou depku
depka, depka, depka, depka, depka
nevím jak se to píše, depka nebo debka ?? O.o
moje kamarádka mi neodepisuje na Snapchatu -_- přidejte si mě kata.studena
až nebudete mít co dělat tak napiště, budu vás zahlcovat obrázkama z mého nudného života
jdu si pustit Arctic Monkeys


promiňte, vůbec nevím o čem psát
zítra nebo ráno v sobotu zveřejním další díl Always and Forever mine *3 , taky jsem vám chtěla poděkovat že to vůbec někdo čte, je to vlastně moje první povídka (když nepočítám ty neůspěchy kdy jsem po 2 dílech skončila) a už mám rozepsanou i *4
zase jsem se začala bavit s kamarádkou, se kterou jsem si dřív byla hodně blízká, to je asi to nejpozitivnější za poslední dobu
27.6 budu mít narozeniny, naši se mě ptali, co bych si přála, už dlouhou dobu uvažuju o tom že bych si koupila kytaru, pravděpodobně akustickou, ale byla bych samouk, nechce se mi chodit do hudebky, stojí to peníze a nutěj tě tam hrát tak, že si to pak zhnusíš, chodila jsem tam 6 let, jen se toho trochu bojím, co když mě to nepůjde nebo mě to nebude bavit ? pak by mě akorád mrzelo, že se ta kytara kupovala, nemáte s tím někdo zkušenosti, se samoučením na nástroj ?

ask.fm *2

17. června 2014 v 18:14 | Charlotte |  ask.fm
žiješ, nebo existuješ?‎
- doufám že existuju
protože jestli je tohle život, strčte si ho někam

http://ask.fm/Jdidopice123/answer/114115986559 Jaký na to máš nazor? Nemůžu uvěřit vlastním očím, co to napsala. Když jsem ji psala ohledně tohodle otázky, ani na jednu mi neodpovedela.Myslím, že ona pojmula jen jednu skupinu tlustých lidí. Ty kteří si ,,jdou vzít svůj dortíček a brečet jak jsou tlustý'' protože s tím bych s ní pak souhlasila. Pokud obézní lidi nejsou spokojení s tím jak vypadají a stejně nic nedělají pro změnu, tak mi přijde dost ubohý aby si pak stěžovali a vymlouvali se.
Nadruhou stranu, všichni obézní lidé nejsou takoví, někdo za to opravdu nemůže, nebo je tak šťastný a spokojený sám se sebou, a to bych řekla, zapoměla vzít do úvahy.

Je pravda, že hudba dokáže ovládat myšlenky? Že se podle ní zařídí i naše nálada? Stalo se ti to už někdy?
Rozhodně to pravda je
Jojo snad milionkrát se mi to stalo
Myslím že hudba je tím nejsilnějším uměním které v nás vyvolává pocity. Nedokážu si představit, že by filmy neměly hudbu v pozadí některých scén. To ona nás většinou u filmu rozbrečí i když si to mnozí asi neuvědomují, díky ní víme jak se máme cítit u dané pasáže filmu a napovídá nám jak se cítí hlavní hrdina, proto to můžeme více prožít
Hudba je silná věc

jake jidlo nenavidis ?‎
mleté maso !
fuj, v pátek sem musela odejít od stolu v jídelně když sem viděla toho kluka co seděl naproti mě jíst sekanou

Líbí se ti kombinace černé a bílé?‎
Ano moc
Je to podle mě ta nejosobitější kombinace barev (myslím vzhledem k outfitu, designu, ...) i když si každý řekne že je to nuda, jen černá a bílá, podle mě je to úlpně naopak. Tyhle dvě ''nudné'' barvy totiž sednou každému, a když je má člověk na sobě, vynikne podle mě spíše on, než jeho oblečení ;) dokonale podtrhují osobu která je má na sobě.
Navíc je to snad ta nejelegantnější verze. Proč by taky (nejběžněji používané) barvy pánského obleku byla bílá košile a černé sako, kalhoty, kravata

jakou mas oblibenou barvu ? mas radsi teple a svetle barvy nebo tmave ? proc ?
tmavě modrá, černá, šedá, bílá, zlatá
mám radši tmavší barvy, jsou elegantní, líbí se mi, jsou vhodné kamkoliv, a přijde mi že se jimy dá vyjádřit uplně všechno narozdíl od teplých barev, přijdou mi víc osobní

Jsi citlivá?
ano sem
ale zásadně to dávám najevo, jenom když chci, což se moc často také nestává

Always and Forever mine *2

14. června 2014 v 13:37 | Charlotte |  Always and Forever mine
- Nik
Když jsme dorazily do motelu na půli cesty, vzali jsme si ten nejzapadlejší pokoj s jednou manželskou postelí, stolem, a dvěmi židlemi. Můj bratříček jsi potřeboval vyřídit nějaké záležitosti od svého místního zdroje. Abych řekl pravdu, obyčejně bych se do toho pletl, nejradši bych měl pod kontrolou i prezidenta spojených států, ale jelikož jediné, co mi Elijah řekl než odešel bylo '' Jde o její bezpečnost, zůstaňte tady, zítra k poledni se vrátím.'' nechal jsem to být.
Charlotte s tím ani trochu nesouhlasila. Pořád jen seděla někde v pokoji, mlčela, koukala do země a hrála si s vlasy. Já si zabral místo u stolu a hypnotizoval každý pohyb jejího těla, každý náznak emoce který se na její tváři objevil.
Když ke mě po dvou hodinách konečně vzhlédla, měla skelné oči a výraz ''Proč tam sedíš jako pecka, tak už mě obejmi!''
Pomalu jsem vztal ze židle a udělal tři kroky směrem k ní. Když to zaregistrovala, rychle se zvedla a proklouzla kolem mě k oknu, než jsem ji stačil zachytit rukou a přitáhnout si ji k sobě.
Jen tam stála a koukala do ponurého večera. Co to doprdele dělá ? To já jsem měl být ten odtažitý, a zatím je to naopak. Čekal jsem kurva tisíc let abych mohl být se svou princeznou a ona si bude hrát na nedostupnou ? Chtěl jsem jí vynadat, ale došlo mi že jsem pět minut stál a přemýšlel. Proto jsem k ní rychle vztáhnul ruku a sevřel ji zezadu do pevného objetí, aby se musela více snažit mi uniknout, a abych jí za to mohl více pokárat. Jenže ona to neudělala.
Stála tam, zády opřená o mě, držela moje ruce aby jí nepustily a nechala se ode mě, když jsem se jí nosem a rty otíral o tvář a jemně ji kousal do ouška.
A potom mi došlo, že je možná stejně zmatená, jako já.
Takhle to šlo celý večer. Chvíli jsem se jí nemohl ani dotknout a vzápětí jsem pro ní byl osobní plyšovej medvídek. Vlastně, abych pravdu řekl, nevadilo mi že to tak bylo. Popravdě jsem si myslel že se na mě ani nebude moct podívat, po všem co jsem udělal, po tom, co se ze mě stalo. I když před 1000 lety to byla právě ona, která mě, mé sourozence a měho otce postavila do takovéhle pozice. Dala nám rychlost, odolnost a nesmrtelnost. Ale za jakou cenu ? Je možné, že ani ona sama nevěděla pořádně co všechno to jedno ,,neškodné'' kouzlo zahrnuje. Vím moc dobře že to udělala kvůli mě, aby se už nemusela nikdy koukat na to, jak je mi ubližováno, abych byl v pořádku. Nemůžu jí přeci já, ani nikdo jiný dávat vinu za to, že se zamilovala ne tak docela do správného člověka. Vždyť jsem to udělal taky.

Theatre and shopping

12. června 2014 v 18:58 | Charlotte |  diary
Tak jo - ahojky všechny vás zdravím :) moje spolužačka se kterou sedím v lavici, a která čte můj blog, strašně chtěla abych napsala další deníček :D neptejte se proč já to taky moc nepobrala, ale slíbila jsem jí to a ona by nedala pokoj xD

Tohle Úterý, 10. června, jsem byla s půlkou naší třídy, v rámci dramatické výuky, na ,,představení" malých divadel do 9. třídy v Pardubicích. Na tenhle předmět letos chodí samé holky, což byla taky docela sranda. Dovedete si představit jak se asi spolu dokáží domluvit 15 náctiletých dívek :D Náš pan učitel to s námi ale celý rok nevzdal, a za jeho pomoci jsme nacvičily divadlo ,,Záhadný Palber". Je to Sci-fi které se odehrává v budoucnosti na kosmické palubě. Je to tak trošku úplná blbost, ale nasmály jsme se u toho hodně :D Musím ale uznat, že příběh má docela zajímavé rozuzlení. Já jsem vyfasovala zápornou postavu (díky bohu) - jen jsem se celé představení musela tvářit naprosto vážně, což se při pohledu na moje spolužačky občas vážně nedalo. Myslím že vystoupení se nám povedlo. My i pan učitel jsme byli spokojení :)

Po tom, co jsme odehrály představení (byly jsme poslední), náš soubor i s učitelem šel na vlak a jeli zpátky domů. Já a dvě moje kamarádky jsme ale v Pardubicích zůstaly a šli jsme na menší nákupy do Afi palace (nákupní centrum). Skvěle jsme se bavily při prohrabování krásnými věcmi. Při mém překvapení jsem našla přesně to, co jsem potřebovala. Koupila jsem si tedy kalhoty z Tally Wailu a letní šaty z HM. Takže spokojenost nadevše :)

Včera ráno kolem osmé, jsem byla - po roce - u zubařky. Moje zuby si totiž usmyslely, že si budou dělat co se jim zlíbí. Mému hornímu špičáku se asi nelíbilo místo v puse, tak začal prořezávat za zubem posunut o místo, než by měl být. Proč ne žejo ?! Takže můj ,,mléčný" naprosto zdravý špičák musel jít ven, aby se tam ten druhý srovnal. Nejlepší na tom je, že kdyby jsme (moje maminka) už před rokem zavolali do Litomyšle na Ortodoncii (rovnátka) a na doporučení mojí zubařky se tam objednali, a dostala bych rovnátka už tehdy, vůbec by tenhle problém nemusel nastat. Tak doufám že tam mamka konečně zavolá. Máte tu taky někdo problémy se zuby ?

Ještě chci dodat, že zítra bude další díl Always and Forever mine :)


May playlist

9. června 2014 v 19:17 | Charlotte |  music
• Our Last Night - Reason to Love - tuhle písničku si poslední dobou pouštím pořád dokola, narazila jsem na ni uplnou náhodou, když jsem se nudila a projížděla náhodné písničky na karaoketextech
- uplně zbožňuju její text

,,I tried to make it work, but all you did was make it worse
And all you've done is leave me hopeless

I've needed someone to show me that
That there's a reason to love
That there's a reason to love again"

• Little Mix - Good Enough
- jedna z pomalejších a tak trochu procítěnějších písniček
- taky mě naprosto dostal její text + síla s kterou to holky nazpívaly

,,Couldn't love me if you tried

Am I still not good enough?
Am I still not worth that much?
I'm sorry for the way my life turned out
Sorry for the smile I'm wearing now
Guess I'm still not good enough"
- taky jedna z více procítěnějších písní, no trochu jiným způsobem než Good Enought, asi tak působí hlavně kvůli způsobu nazpívání frontmana kapely
- uplně poprvé jsem na ní narazila ve filmu Jsem číslo čtyři ( I'm number four), která zazněla při závěrečné scéně a titulcích filmu
- taktéž text který pro mě něco znamená

,,That you and I were made for this
I was made to taste your kiss
We were made to never fall away
Never fall away

One of these days letters are gonna fall
From the sky telling us all to go free

One day soon I'll hold you like the sun holds the moon
And we will hear those planes overhead
And we won't have to be scared
We won't have to be, we won't have to be scared"

Královská snídaně

8. června 2014 v 11:49 | Charlotte |  diary

Domácí muisli s tvarohem

- pro 2 osoby, příprava 20 minut
- bude potřeba : 100g ovesných vloček (nebo musli bez příchuti), 2 lžíce medu, 2 lžíce másla, sušené ovovce dle chuti / drcené oříšky / strouhaný kokos, 250g plnotučného tvarohu, 1 lžíce moučkového cukru, 4 lžíce smetany
- postup :
  1. Ovesné vločky nasypte do misky. Med trochu zahřejte v mikrovlnné troubě, aby byl hodně tekutý, a promíchejte s vločkami.
  2. K vločkám přidejte rozpuštěné máslo, sušené ovoce, kokos, oříšky a rozprostřete rovnoměrně na plech. Ten pak vložte do trouby vyhřáté asi na 180 stupňů a pečte dozlatova.
  3. Tvaroh, cukr a smetanu smíchejte, a podávejte s upečeným musli.
1. obrázek - moje dnešní snídaně, jahody a zmrzlina s oříškama :3